O projektu FOTOSPOJKA

Umělecko - výtvarný projekt FOTOSPOJKA můžete navštívit během následujícího měsíce v samotném centru Plzně.

Položili jste si někdy otázku, jak to dopadne, když si dva nezávislí fotografové vymyslí stejný gigantický projekt a pak se náhodou potkají? Vážně ne? Přesně tak totiž vznikl projekt s názvem Fotospojka, jež bude probíhat celý měsíc, v Plzni, na Náměstí republiky.
Fotospojka je realizována v rámci akce Kontejnery k světu, a jak už název napovídá, jedná se o focení, jež má lidi spojovat. A to doslova. Cílem je vytvořit obrovskou koláž z portrétů Vás, běžných lidí. Fotografovat kolemjdoucí budou dva profesionální fotografové - Petr Jiras a Josef Němec, které můžete najít také v plzeňském fotoateliéru Továrna. Přijďte se tedy podívat a přidejte svůj úsměv do tohoto smělého projektu! A snad i vydařenému pokusu o rekord.

Cíle projektu

Jsem dotazován co je cílem a uměleckým záměrem (cítím potřebu aby umění lidem něco přineslo a nějak reflektovalo své okolí).
Zatímco dnešní doba je typická tím, že se snaží lidi rozdělit a udělat z nich osamocené jedince, kteří pak v celkovém obrazu splývají v šedý a beztvarý dav. Fotospojka se snaží lidi spojit a zároveň zachovat jejich individualitu a identitu.
Proto spojujeme lidské bytosti bez ohledu na rasu nebo národnost. Vyznání či pohlaví. Doufáme, že to ostatní přiměje k tomu aby si uvědomili hloupost přerůstání ega nad naší skutečnou velikost.

Kde a kdy?

Plzeň, Náměstí republiky. V rámci festivalu Kontejnery K světu.
Každý den až do 8.6.2013 od 11:00 do 19:00 a o víkendu od 12:00 do 19:00 (a někdy i déle ;-).
Zatím máme: 1510 fotografií!
Ateliér Továrna Fotograf Josef Němec
Fotospojka Google+ Fotospojka Twitter Fotospojka Facebook Fotospojka Linked IN HTML 5
Web © Josef Němec 2013.
Fotografie © Josef Němec a Petr Jiras 2013