Časté dotazy a odpovědi

Otázka: Proč neděláte papírové fotografie na počkání?

Odpověď: Protože, nejsem stroj, ale umělec. Pokud máte zájem o fotografie pasové rád Vás odkáži na firmu, která je jistě dokáže vyrobit rychle a snadno. Já se snažím fotografiím nejen věnovat čas, ale i vnitřní pocit a invenci.

Otázka: Proč trvá focení v ateliéru tak dlouho?

Odpověď: Protože fotografie jsou buďto rychle, nebo dobře. Většina lidí se za 30 minut nedokáže ani uvolnit, aby z nich na fotografiích bylo něco víc než jen figurína. Pochopitelně existují řady rutinérů a fotografů patlalů, kteří Vám řeknou, že to není problém. Pokud si myslíte, že mají pravdu. Nebráním Vám zkusit jejich služby.

Otázka: Jste fotograf?

Odpověď: Ano jsem.

Otázka: Kolik času zabere zpracování fotografií?

Odpověď: Kvalitní retuše a úpravy jsou mravenčí práce. Někdy je takové fotografie hotová za pár minut jindy zabere i několik desítek. Obecně je to s poměrem času na fotografování přibližně 1:1.

Otázka: Hledáte modelky / modely.

Odpověď: Občas pro nějaký projekt hledám zajímavé lidi, ale nehledám je nijak dlouhodobě. Nevěnuji se ani produkci kalendářů ani náboru modelek a modelů. Ovšem v případě zájmu, nevidím problém se dohodnout na případné budoucí spolupráci. Které většinou probíhá na principu „Fotky za čas“.

Otázka: Co to znamená: „Fotky za čas?“

Odpověď: Je to česká verze anglického Time for prints. Tedy něco jako dohoda, kdy model(ka) získá fotografie výměnou za svůj čas. Tedy v celé transakci nefigurují finance. Obě strany se dohodnou, na tom co chtějí. Jedná se o velice častou dohodu, která je výhodná pro obě strany.

Comments are closed